• Żółwiki i Jeżyki na wycieczce do sali edukacyjnej Ognik

• W dniu 27.04 dzieci z grupy Żółwiki i Jeżyki pojechały na wycieczkę edukacyjną do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Rzeszowie, gdzie znajduje się  sala edukacyjna "Ognik" . Jest to miejsce specjalnie przygotowane dla dzieci, w którym najmłodsi mogą zapoznać się z trudną, odpowiedzialna i niebezpieczną  pracą strażaka.

W sali edukacyjnej dzieci mogły poczuć się przez chwilę jak prawdziwi strażacy, bo przebrały się w mundury strażackie, założyły też hełmy. Niezwykłą frajdę sprawiło dzieciom wejście na drabinę i zadzwonienie w dzwon strażacki. Dzięki ciekawemu opowiadaniu strażaka, który był naszym przewodnikiem przedszkolaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz utrwalili numer alarmowy – 112. Dowiedziały się też jak bezpiecznie zachowywać się podczas letnich i zimowych wypoczynków.

Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do pokoju, z którego w pewnym momencie zaczął wydobywać się dym imitujący prawdziwy pożar. Dzieci dowiedziały się, jak powinna przebiegać ewakuacja w przypadku pożaru i na czworakach opuściły pokój.

Na koniec przeszliśmy do garażu w którym mogliśmy oglądać nowoczesne pojazdy i sprzęty z których korzystają strażacy podczas niebezpiecznych akcji.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając dyplom.

Z wycieczki dzieci wróciły pełe niezapomnianych wrażeń.

• Stokrotki - Wycieczka do Muzeum Dobranocek

• Nowa galeria Stokrotki - Wycieczka do Muzeum Dobranocek została dodana do albumu fotograficznego

Dzieci z gr. "Stokrotki" podczas wycieczki do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, obejrzeli zbiór pamiątek Wojciecha Jamy, gromadzony latami, który kolekcjoner przekazał miastu. Na kolekcję składają się lalki filmowe z takich seriali jak: "Miś Uszatek", "Przygody Misia Colargola", "Pingwin Pik Pok", "Smerfy","Reksio" i inne.. Podziwiały unikatowe pacynki Jacka i Agatki - pierwszej polskiej dobranocki oraz projekty postaci, scenariusze i scenopisy obrazowe z popularnych animacji dla dzieci. Oprócz pamiątek związanych ze światem animacji, uwagę zwracały plakietki, kolekcje numizmatów, figurki oraz przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci. Dzieci uczestniczyli w pokazie filmowym popularnej kreskówki "Misia Kudłatka". Wizyta w Muzeum Dobranocek wywołała u dzieci wiele miłych wspomnień i pozwoliła im na chwilę, przenieść się w czasie- do dzieciństwa ich rodziców. Dodatkowo odbyły się warsztaty sensoryczne na których dzieci mogły uaktywnić zmysł węchu i dotyku a także wykonały pracę plastyczną.