• Spektakl pt. "Wigilijna Noc Piotrusia"

• W dniu 9 grudnia 2022 roku dzieci z grup starszych były na spektaklu, w którym Pan Andersen w Noc Wigilijną pozwala Piotrusiowi zmienić zakończenie smutnej bajki o "Dziewczynce z zapałkami", aby w tę szczególną Noc wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe. Spektakl zorganizowany był przez Teatr Cracovia. Aktorzy dostarczyli dzieciom moc wrażeń i zadowolenia. Mamy nadzieję, że atmosfera panująca na scenie wpłynie również na widzów i zachęci ich do tego, by starali się być lepszymi, wrażliwymi na potrzeby innych.

• Spotkanie z Mikołajem

• Dnia 06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość- święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Po śniadaniu poznaliśmy legendę o św. Mikołaju. A następnie udaliśmy się na salę Biedronek, gdzie czekaliśmy na  spotkanie z miłym gościem. Jego przybycie wzbudziło w nas olbrzymie emocje. Był to najprawdziwszy MIKOŁAJ!! Żaden przebieraniec tylko ON we własnej osobie!!  Kiedy już go przywitaliśmy, czekałą na nas kolejna niespodzianka. Był to spektakl o Czerwonym Kapturku przygotowany przez naszych Rodziców z Klubu Aktywnego Rodzica. Bardzo bardzo wesoło ale i pouczająco. Dzisiejszy dzień upłynął  w bardzo miłej atmosferze i przyniósł dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, a każda grupa zaśpiwała mu piosenkę. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

• Wizyta Górników

• Jak wszystkim wiadomo, Barbórka to święto wszystkich górników. Z tej okazji przedszkolaki mogły gościć w naszej placówce prawdziwych górników. Nasi wspaniali goście opowiadali dzieciom jak wygląda ich praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżyli nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentowali górniczy galowy strój. Przedszkolaki zadawały wiele ciekawych pytań i z pewnością pogłębiły swoją wiedzę na temat kopalni. Sredecznie dziękujemy naszym gościom za odwiedziny. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w wykonywanej pracy:)