• To był DZIEŃ NAUCZYCIELA niezwykle wzruszający!

• 14 października- DZIEŃ NAUCZYCIELA, to był szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty naszego Kolorowego Przedszkola. Dzień niezwykły bowiem dzieci z grupy „Motylki” poprzez tańce, śpiewy i wiersze wyraziły swoją wdzięczność wychowawcom, opiekunom oraz całemu personelowi przedszkola za miłość, serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację. Każde słowo wypowiedziane przez „małych artystów” wzbudzało wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości.

Na zakończenie części artystycznej, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola obdarowani zostali wspaniałymi prezentami. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom, którzy w swojej codziennej pracy dbają, by dzieci w naszym przedszkolu czuły się dobrze oraz miło i bezpiecznie spędzały tu czas.

Dziękujmy Radzie Rodziców za pamięć, miłe słowa oraz życzenia!

• Urządzenie LifeVac w Przedszkolu Publicznym Nr 33

• Serdeczne podziękowania na ręce Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie Grzegorza Piestraka​​​​​​​​​​​​​​​​​

Otrzymaliśmy urządzenie LifeVac do Przedszkola Publicznego Nr 33 w Rzeszowie.

W środę 4 października Prezes TPD na Podkarpaciu Grzegorz Piestrak odwiedził Przedszkole Publiczne Nr 33 w Rzeszowie, gdzie na ręce Pani Dyrektor Przekazał urządzenie ssące ratujące życie w przypadku zadławienia - LifeVac. LifeVac działa bezinwazyjnie, poprzez wytworzenie siły ssącej w celu wyeliminowania niedrożności dróg oddechowych. Można go stosować w przypadku zadławieniu. Opatentowany zawór LifeVac zapobiega wprowadzeniu przeszkód w dół dróg oddechowych, co skutkuje jednokierunkowym zasysaniem ciał obcych. Urządzenie wytwarza ponad 10-krotnie większe ciśnienie niż manewr Heimlicha i niemal 6-krotkie większe ciśnienie niż podczas uciskania klatki piersiowej.

Zakup urządzenia był możliwy dzięki środkom przekazanym z tytułu 1,5% na rzecz Podkarpackiego TPD.

#15procenta #1procent #TPD #LifeVac #TowarzystwoPrzyjaciółDzieci #PrzedszkolePublicznenr33

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego - ESSD

• W piątek, 29 września 2023 roku w naszym Kolorowym Przedszkolu odbył się Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day).

Ideą ESSD była promocja aktywności fizycznej wśród dzieci w placówkach oświatowych, promowanie zdrowego stylu życia i dobrych nawyków, uświadomienie, że sport jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia.  Zadaniem dla dzieci w tym dniu było ubranie do przedszkola stroju sportowego. Naszą wspólną zabawę rozpoczęliśmy od projekcji filmików Akademii Krokieta i Lamy,  w której reakcja dzieci na aktywność prezentowaną podczas filmiku była zaskoczeniem dla wszystkich nauczycieli. Następnie odbyło się wiele innych sportowych inicjatyw, między innymi: zajęcia z nauczycielem WF-u, mecz siatkówki, rozgrywki piłki nożnej w sali i w ogrodzie przedszkolnym.

Jesteśmy przedszkolem, które stawia na aktywność i zdrowe odżywianie, dlatego należymy do programu „Przedszkole promujące zdrowie” a udział w programie ESSD dopełnił całość. Niewątpliwie dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci, o czym świadczą olbrzymie emocje towarzyszące dzieciom podczas fizycznych zmagań oraz bardzo pozytywne opinie podsumowujące to sportowe przedsięwzięcie. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zdjęciowej.

Koordynatorzy na terenie przedszkola: Bożena Dąbek, Sylwia Szpila.

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland