• Jeżyki- Dzień jabłka

• Nowa galeria Jeżyki- Dzień jabłka została dodana do albumu fotograficznego

28 września w Kolorowym Przedszkolu dzieci z grupy Jeżyki obchodziły Dzień Jabłka. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek. Słuchały pięknego opowiadania o jabłkach, wykonały tematyczne zadania a także wzięły udział w różnych konkurencjach, z których najwięszym zainteresowanień cieszył się marsz z jabłkiem po torze sensorycznym. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały mus z jabłek i każdy zabrał słoiczek tego pysznego deserku do domu. Mamy nadzieję, że wszystkim smakował:)

• Jesienny piknik w grupie Jeżyki

• Kilka dni temu w naszym przedszkolu odbył się pierwszy sensoryczny, jesienny piknik "Smakuj jesień z nami, kolorowymi przedszkolakami". Na piknik zaprosiliśmy wszystkie dzieci i rodziców z grupy Jeżyki. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali w domu zdrowe przekąski, które przynieśli na piknikowy stół, a panie przygotowały super sensoryczne zabawy dla dzieci. Dzieci ćwiczyły równowagę i koordynację na torze przeszkód, przechodziły po torze sensorycznym, malowały farbą palcami na folii, przygotowywały różnego rodzaju masy sensoryczne. To był dzień, w którym bez konsekwencji mogły się wybrudzić całe, od stóp do głów, i to było chyba najfajniejsze:)

• Europejski Tydzień Mobilności

• W dniach 16 - 22 września 2023 roku nasze Kolorowe Przedszkole wzięło udział w „Europejskim Tygodniu Mobilności”. „Oszczędzaj energię” - to hasło uczestniczyło nam podczas tego tygodnia.

Wszystkie grupy przedszkolne zorganizowały akcję promowania środków transportu niskoemisyjnego takich jak: rowery, hulajnogi, komunikacja publiczna itp.

Przedszkolaki z nauczycielami zrobiły plakat informacyjny, zorganizowały konkurs plastyczno-techniczny „Rower dla każdego małego i dużego”. Przygotowano wystawę w budynku przedszkola „Miasteczko drogowe” oraz happening z wykorzystaniem przygotowanych ulotek na temat korzyści bezemisyjnych pojazdów. Zorganizowano bezpieczne zabawy sportowe „Hopnij nogą, hulajnogą - kolorowy slalom” oraz zajęcia edukacyjne, tworzenie pojazdów z odpadów, pod tytułem „Bezemisyjny pojazd przeszłości”.

Jednym z kluczowych wydarzeniem było zachęcenie i zaproszenie rodzin do „Dnia roweru”, który odbył się 22 września.

• Wyjazd do WDK na spektakl "Pokahontas"

• Spektakl  został  przygotowany  przez  Katolicki  Teatr  Edukacji  z  Krakowa i  był bajkową  adaptacją  historii o słynnej indiańskiej  księżniczce. Ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana  dekoracja  oraz  znakomicie dobrane dialogi, rozbawiły wszystkie dzieci.  Z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów. Z wielkim entuzjazmem reagowały na to, co dzieje się na scenie, klaszcząc, włączając się w dialogi i  śpiewając wraz z aktorami. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Przedszkolaki miały  możliwość obcowania ze światem teatru.

• Teatrzyk Zielony Melonik

• w dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy wspaniałych aktorów z teatrzyku "Zielony Melonik", tym razem ze spektaklem "Licho nie śpi". Jest to opowieść o zajączku Gabrysiu, który pewnego dnia postanawia pójść do przedszkola własną dróżką. Niby nic wielkiego, a jednak od tego zaczyna się pasmo pozornie niewinnych zdarzeń, zakłócających spokój mieszkańców lasu. Wszyscy obawiają się o najmłodszych, bo choć powtarza im się wielokrotnie, by zachowywały ostrożność wobec nowo poznanych osób, to i tak robią swoje. W ten sposób dochodzi do porwania Gabrysia, który na własnej skórze doświadcza wszystkich konsekwencji niesłuchania najbliższych. Na szczęście komendant miś policjant bada sprawę z pomocą dzieci. Po ustaleniu faktów dochodzi do interwencji i złapania sprawcy zamieszania- Chochlika Chochelki. Uratowany zajączek, pełen skruchy przyznaje się do błędu i obiecuje nie spoufalać się z nieznajomymi.