• Stokrotki - Spotkanie z mamą Jasia - Rodzic zawodowiec

• Nowa galeria Stokrotki - Spotkanie z mamą Jasia - Rodzic zawodowiec została dodana do albumu fotograficznego

Od najmłodszych lat dzieci poznają różne zawody wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu dzieci wiedzą, że każdy zawód jest ważny i każdy zawód należy szanować. W ramach akcji ,,Rodzic-zawodowiec’’ grupę ,,Stokrotek’’ odwiedziła mama Jasia C. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o swoim zawodzie sprzedawcy w drogerii Rossman. Dzieci odwoływały się  do własnych doświadczeń i odpowiadały na pytania zaproszonego gościa np. co można kupić w Rossmanie. Mama Jasia przypomniała przedszkolakom zasady, jak należy zachowywać się w sklepie,  czego nie wolno robić oraz czego potrzebujemy, aby zrobić zakupy. Dzieci oglądały również przyniesione przez mamę ulotki Rossmana i inne gadżety .

Na koniec spotkania mama Jasia wręczyła dzieciom baloniki, naklejki oraz słodką niespodziankę. Mamie Jasia serdecznie dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie.

• Dzień pizzy w grupie Motylki

• Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej sala grupy „Motylki” zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Dzieci samodzielnie przygotowywały pizzę, wykonały sos, który rozsmarowały na cieście, układały wędliny, posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci, bo każde miało do wykonania określone zadanie. Przygotowane pizze trafiły do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania. Aż nadszedł ten moment. Mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie.

• Stokrotki - Moduł 3 Czytam z emocją - Pinokio

• Nowa galeria Stokrotki - Moduł 3 Czytam z emocją - Pinokio została dodana do albumu fotograficznego

„Pinokio, czyli o tym, gdzie zaprowadzi nas prawda i uczciwość”.

W ramach innowacji pedagogicznej „Czytam z Emocją” dzieci z grupy „Stokrotki” realizowały zadania scenariusza 3 "Moc Słów- Pinokio". Poznały bajkę „Pinokio”. Wykonały postać Pinokia z drewna oraz uzupełniły dzienniczki „Kary wrażeń”.

• Misie - Dzień bez skarpetek

• Nowa galeria Misie - Dzień bez skarpetek została dodana do albumu fotograficznego

„DZIŚ SKARPETKI ZDEJMUJEMY! NA BOSO ŚWIAT POZNAJEMY!”

Grupa „Misiów” świętowała w poniedziałek DZIEŃ BEZ SKARPETEK.

O tym, jak zdrowe jest chodzenie boso wiemy nie od dzisiaj - hartuje nasz organizm, rozwija uwagę i wrażliwość dotykową, relaksuje. Zanim jednak tak się stało, odbyła się uroczysta prezentacja wszystkich skarpet, by następnie się z nimi pożegnać i przystąpić do udziału w przygotowanych niespodziankach. Zarówno wszystkie dzieci jak i Pani Jagoda celebrowały ten dzień na boso podczas wielu zabaw ruchowych. Dzieci rozwijały zmysł równowagi, sprawność motoryczną i zmysł dotyku poprzez spacer ścieżką sensoryczną, bo kto powiedział, że orzechy, makaron czy groch można tylko jeść. Ten dzień, prócz wielu wrażeń dostarczył przede wszystkim wiele frajdy i zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

• Spotkanie z Yamahą

• Za nami kolejne spotkanie z artystami ze szkoły muzycznej Yamaha. Tym razem mogliśmy poznać instrumenty dęte a wśród nich: trąbkę arabską, róg myśliwski, trąbkę wentylową, trabkę kieszonkową, kornet czy trąbkę piccolo. Dzieci poznały budowę instrumentów. Jak zawsze wspaniale się bawiliśmy, dużo nauczyliśmy i jak zwykle czekamy na kolejne spotkanie z niecierpliwością:)

• Klub Kolorowego Podróżnika

• Nowa galeria Misie - poznajemy Kraków została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 31stycznia 2022 r. „Klub Kolorowego Podróżnika” wyruszył wraz z grupą „Misie” w podróż do Krakowa- przygód było co niemiara.

Przywitaliśmy się uściskiem przyjaźni, po czym mali podróżnicy rozwiązali obrazkową zagadkę ze smokiem oraz poznały „Legendę o Smoku Wawelskim”. Uczestnicy mieli za zadanie ubrać kolegę i koleżankę w stroje krakowskie, poradzili sobie z tym zadaniem wybornie.

Zielony smok zabrał nas na wycieczkę po zabytkach Krakowa, dowiedzieliśmy się dlaczego hejnał z Wieży Mariackiej tak nagle się urywa i zajrzeliśmy do smoczej jamy.

Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy krakowiaka i zasiedliśmy do przysmaków z Krakowa, czyli obwarzanków z różnymi dodatkami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę. Zapraszamy na następną podróż pełną przygód i wrażeń.