Konrad Fijołek
Prezydent Miasta Rzeszów
Szanowny Panie,
pragniemy zaprosić Władze oraz mieszkańców Rzeszowa do udziału w promującej ideę ochrony środowiska akcji Godzina dla Ziemi WWF, która odbędzie się 25 marca o godz. 20:30.
Godzina dla Ziemi WWF to akcja, która obchodzona jest na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie.
Tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi WWF poświęcamy w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Dlatego w komunikacji skupimy się na konieczności zwiększania obecnych i tworzenia nowych obszarów chronionych. Potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki. Zróbmy je razem!
O godz. 20:30 w sobotę 25 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Zapraszamy do dołączenia do dziesiątek polskich miast i wyłączenia świateł charakterystycznych budynków i obiektów publicznych na symboliczną godzinę. Prosimy o zachęcanie mieszkańców do przyłączenia się do Godziny dla Ziemi WWF.
Liczymy na Państwa udział w tegorocznej Godzinie dla Ziemi WWF i dołączenie do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz siedemnasty pokażą światu, że działając razem, możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.
Więcej informacji o tegorocznej akcji dostępnych będzie na stronie godzinadlaziemi.pl od 11 marca. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania czy wątpliwości. Prosimy kierować je do Marty Smorędy, koordynatorki akcji, drogą mailową na adres msmoreda@wwf.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu +48 691 800 658.
Z poważaniem,
Mirosław Proppé
Prezes Zarządu WWF Polska